КАТАСТРОФА І КРАХ ДЛЯ ІМПЕРІЇ ПУТІНА: ЗАХІДНІ ЗМІ ОЦІНИЛИ НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ

0
377

З 6 січня Україна офіційно має свою повноправну і незалежну від Москви церкву, і це стало політичною катастрофою та крахом імперії президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Про це йдеться в матеріалі Gazeta Wyborcza.

Видання нагадує про те, як Вселенський патріархат в Константинополі “повернув до життя” Православну церкву України (ПЦУ), передавши митрополиту Київському Епіфанію скіпетр і томос – постанову про створення автокефальної, тобто незалежної, помісної православної церкви.

Що це змінює? Видання пише, що до цього часу єдиною канонічною, тобто визнаною у світі церквою в Україні була так звана УПЦ Московського патріархату. Її духовними конкурентами були УАПЦ і УПЦ Київського патріархату, але жодна з них не мала міжнародного визнання. І тепер саме ці конфесії утворили нову єдину ПЦУ. Патріарх Константинопольський Варфоломій І, який користується найбільшим авторитетом у православному світі, зробив її законною, попри всі протести Москви.

Для вірян це дуже важливо, тому що всі таїнства, які вони отримували від невизнаних конфесій в Україні, тепер набувають особливої духовної ваги. Тепер на тлі війни на Донбасі і окупації Криму українці поступово будуть переходити до “своєї” церкви, відмовляючись від тієї, яку контролює Кремль. Це буде тривалий, але неупинний попри опір Москви процес. Однак, створення ПЦУ має не лише політичне чи релігійне, а й велике історичне значення.

Адже Україна перестала бути тим, що Москва називала своєю “канонічною територією”. Кремль втратив те, що з часів Переяславської ради 1654 року вважав своїм. З точки зору ідеології, панування Росії над сусідньою країною і її народом закріпив придбаний Петром Першим в 1686 році декрет Константинопольського патріарха, в якому визначалося вищість Москви над українським православ’ям.

Автокефалія України – це кінець старої концепції про зображення Москви в якості “третього Риму”, тобто світового центру християнської цивілізації. Це також фіаско для імперіалістичної ідеї Путіна про так званий” русский мир”, який нібито повинен об’єднати православних слов’ян.

“Якби сьогодні правління Путіна скінчилося, він би увійшов у історію як невдаха, який зробив так, що з-під впливу його країни спочатку вийшла Грузія (здобич Катерини ІІ в 1783 році), яка колись була лояльною, а після війни 2008 року перетворилася на ворога Москви. А тепер це зробила ще й Україна. Позбавлена цих “провінцій”, Росія перестає бути імперією, а Путін, як би його не демонізували, може зайняти в історії своєї країни місце поруч з Михайлом Горбачовим, якого співвітчизники звинувачують у розвалі СРСР”, – йдеться в статті.

Видання наголошує, що саме Путін несе відповідальність за втрату російського впливу. Тому що він привів імперію до краху своїм агресивним підходом до сусідів і військовими авантюрами.

Нагадаємо, політолог Андрій Окара в ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” заявив, що надання Томосу про автокефалію Православній церкві України для Росії стало проблемою екзистенційною, проблемою її існування як імперії, квазі-імперії чи у іншій формі, якій вони там хочуть.

29 листопада, архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві.

15 грудня в Софіївському соборі Києва відбувся Об’єднавчий Собор українських православних церков. Про те, як відбувався Собор читайте у матеріалі “Прямого”: Софія Київська, Митрополит Галльський та майбутня церква: як відбуватиметься Об’єднавчий Собор.

Під час Собору за титул предстоятеля Української православної церкви боролися представник УПЦ МП – митрополит Вінницький і Барський Симеон та представник УПЦ КП, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. В результаті двох турів виборів переміг – представник УПЦ КП Епіфаній, який отримав титул Митрополита Київського та всієї України. Що відомо про Епіфанія – читайте у матеріалі “Прямого”.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю з новообраним предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм.

20 грудня Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій за номером 5309 . Відтепер церква, яка є частиною чи управління якої здійснюється з держави-агресора повинна відображати це у власній назві. Про те, як зміниться назва і яка подальша доля Української православної церкви Московського патріархату читайте у матеріалі “Прямого”: Геть від Московського Патріархату: про що йдеться в новому законі про перейменування церков.

6 січня відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України за участі президента України Петра Порошенка, митрополита Київського і всієї України Епіфанія та Вселенського патріарха Варфоломія.

7 січня українці змогли побачити Томос про автокефалію української церкви. На всезагальний показ його представили в Софії Київській.

8 січня Томос про автокефалію Православної церкви України забрали з Києва для перевезення у Стамбул, де його мають завірити 11 членів Священного синоду.

9 січня усі члени синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію Православної церкви України.

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.