Експерти спрогнозували, як нові заяви уряду вплинуть на курс і ціни

0
658

Підвищення мінімальної заробітної плати може спровокувати зростання цін на продукти та девальвацію гривні. Про це Gazeta.ua розповіли економічні експерти.

“За нинішніх показників економіки підвищення мінімальної заробітної плати призведе до інфляції, а можливо – й гіперінфляції. Ніхто гроші не позичить, інвестори не приходять у країну. Потрібна буде емісія. Гроші треба буде надрукувати. Крім соціальної сфери, цього потребує й економіка. Вона вимагає дешевих грошей. Зараз повторюємо історію дев’яностих. Якщо долар коштуватиме 31-33 гривні, це буде добре”, – сказав економіст Максим Гольдарб.

Наступного року зростуть ціни на харчі та збільшиться курс долара, вважає економічний експерт Олена Слезко.

“Можна спрогнозувати, що підвищення вартості споживчого кошику вплине на зростання цін. Курс підвищиться понад 27 гривень за долар. Інфляція може збільшитися до 17%”, – говорить Слезко.

“Уряд прогнозує інфляцію у 8,1% на наступний рік. Однак планує девальвацію гривні. Важко спрогнозувати, якими будуть ціни після підвищення цін на енергоносії. Уряду важко буде утримати інфляцію на рівні 8% річних”, – сказав економіст Андрій Новак.

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.