У Переяслав-Хмельницькому районі рейдерують землю: люди перекриють автотраси

2
4002

Вже четвертий рік жителі села Світанок Переяслав-Хмельницького району,  намагаються відновити справедливість і повернути собі землю, яку намагається відібрати одіозний місцевий фермер.

 

Фермер отримав землю, завдяки махінаціям, а саме, через підробку службовими особами Переяслав-Хмельницької районної ради у 2013 році рішення сесії, за яке районні депутати не голосували.

 

Після Революції Гідності, молоді депутати Переяслав-Хмельницької районної ради вже нового скликання, винесли це питання на розгляд профільних депутатських комісій. Як результат, за власним бажанням звільнився керуючий справами районної ради, якого запідозрили у підробці рішення.

 

Не дивлячись на всю очевидність справи, слідство триває вже 4 рік. Слідчі затягують розслідування, в судах люди то виграють, то програють.

 

Голова Переяслав-Хмельницької РДА Андрій Пряхін спершу приїхав у листопаді 2016 року і виступив на боці людей, але через місяць різко змінив свою позицію.

 

Активісти помітили, що син фермера, став доволі частим гостем в кабінеті голови РДА донеччанина Андрія Пряхіна. Керівництво районної ради в особі Петра Качкалди відмовляється подавати до суду, з метою притягнути до відповідальності слідчого за бездіяльність. Адже тінь вчинення злочинних дій, падає саме на працівників Переяслав-Хмельницької районної ради.

 

Андрій Пряхін направив на перед останній схід села у  Світанок юристів Переяслав-Хмельницької РДА, які відкрито відстоювали позиції фермера.

 

Наші джерела в РДА повідомляють, що юристів відправляв керівник апарату РДА Валерій Перчук, на прохання  Андрія Пряхіна, який був у відпустці. У той час виконував  обов’язки голови, перший заступник Юрій Бобровнік, який дізнавшись про самовільні виїзди юристів, вимагав від них офіційних пояснень відсутності  їх у робочий час.  Селяни переконують, що приїхали юристи на авто керівника апарату райдержадміністрації.

 

Подейкують, що саме вимога Бобровніка надати  пояснення зокрема й  керівнику апарату РДА Валерію Перчуку, стала відправною точкою не повернення у конфлікті між Пряхіним і Бобровніком.  Валерій Перчук не захотів надавати пояснення в.о голови РДА і в той же день зліг на липове лікарняне, чекаючи коли повернеться Пряхін.

 

Варто зазначити, що  Бобровнік від самого початку конфлікту завжди відстоював позицію людей, аргументуючи це тим, що фермер не міг оформити землю, якби не підробка документів у районній раді. Окрім того, 7 га і з 114 га оформлених фермером входять у межі Світанківської сільської ради, тобто, без рішення сільської ради, здані в оренду не можуть бути. Тому не варто й чекати рішень суду, і так зрозуміло де правда!

 

Пряхін пообіцяв, що звільнить Бобровніка, бо то й ставить під сумнів законність розпоряджень голови адміністрації. Адже Бобровнік, як випливає із його сторінки у ФБ,   не погодив розпорядження голови Переяслав-Хмельницької РДА, що стосувалося  розширення виробничих площ  фірми «Вікінг» у селі Велика Каратуль, із донецьким корінням, мотивуючи це тим, що через дорогу знаходяться житлові будинки селян, і порушені усі санітарні норми та обмеження.

 

У липні 2017 року Андрій Пряхін за видуманими доганами звільняє Бобровніка, проте вже через місяць Національне агентство з питань державної служби, після проведеної перевірки  вимагає від Пряхіна негайно поновити непокірного заступника скасувавши при цьому незаконні догани. Пряхін відмовляється виконувати вимогу національного агентства, яка є обов’язковою до виконання згідно статті 11 ЗУ «Про державну службу». У всякому разі Андрій Пряхін, керівник апарату КОДА та голова КОДА, вчиняючи незаконні дії, порушуючи право на державну службу Юрія Бобровніка, який пройшов за конкурсом на посаду, в найближчий час, отримають свої дисциплінарні стягнення. Адже затягування із виконанням вимоги, лише затягує зашморг на шиї Андрія Пряхіна. Усім стає зрозуміло, що Бобровніка звільнили із особистих мотивів.  А це вже кримінальна відповідальність.

 

 

На ФБ з’явилося відео останніх зборів селян села Світанок,  на яких їх районний депутат Микола Швець та сільський голова Микола Липко, повідомляють селян, проте, що голова Переяслав-Хмельницької РДА, погрожує застосувати фізичні методи впливу на селян, якщо ті не віддадуть землю фермеру. В результаті селяни госують за звернення до керівництва держави з вимогою звільнити Андрія Пряхіна з посади голови Переяслав-Хмельницької РДА.

 

Через тиждень фермер виставляє охорону на полі, де сьогодні достигає врожай селян.

 

Селяни у відповідь, їдуть 5 жовтня 2017 р. до Переяслав-Хмельницької районної адміністрації вимагати справедливості. Але голова районної ради Петро Качкалда, вже в десяте за рік у відпустці, а Андрій Пряхін вже, в десяте за рік, зліг на лікарняне. З людьми розмовляв «вічний» заступник голови районної ради  Іван Бугаєнко, який в курсі всієї справи, але нічого конкретно селянам не порадив, як лише перекрити трасу. Селяни ж просять, щоб керівництво районної ради подало до суду позов про бездіяльність слідчого. Керівник апарату районної ради екс-регіонал Юрій Клименко, порадив надіятися людям лише на  суд. Чотири роки слідчий переяславської Поліції не проводить слідчих дій. Вже третій рік, районна рада відмовляється звертатися до суду з метою покарати тих хто підробив рішення ради. (головне відео на початку статті) Під час зустрічі пообіцяли таки подати в особі керівника виконавчого апарату ради, але він насправді, не уповноважений приймати такі рішення.

 

Не знайшовши правди у районного всехворіючого керівництва, селяни повертаються  у село на виробничу базу фермера, як це було дивіться у відео за посиланням.

Зявляється поліція.

 

Відповідно до отриманих  нами документів, стає відомо, що селяни 18 жовтня 2017 року погрожують перекрити дорогу всеукраїнського значення Бориспіль-Кременчук.

 

За інформацією зі сторінки ФБ голови батьківського комітету Володимира Тупчієнка, 21 жовтня 2017 року. селяни села Переяславське планують перекрити трасу міжнародного значення Київ-Харків. Оскільки їх дітей чиновники залишили без навчального закладу.

 

 

Команда НП, буде слідкувати  за подіями.

 

 

 

 

- Реклама -