«Доля українців» – унікальна виставка заслуженого художника України Анатолія Шарія

0
619

21 листопада в читальній залі Переяслав-Хмельницької бібліотеки імені Григорія Сковороди відбулася презентація виставки художніх робіт члена Національної Спілки художників України, заслуженого художника України, професійного художника-живописця Анатолія Івановича Шарія.

На чарівній виставці «Доля українців» представлено 47 картин митця: пейзажі, натюрморти, тематичні композиції. Відвідувачі мають можливість ознайомитися з чудовими роботами художника: «Сірий день», «Осінь в селі», «Осінь в Карпатах», «Квіти», «Троянди», «Холодний вечір», «Осінь в Переяславі», «Останній сніг», «Солдатські вдови» та з багатьма іншими полотнами, які надовго закарбуються в серці та пам’яті кожного. Роботи художника привертають увагу своєю непідробною щирістю. Його твори високо цінують як любителі мистецтва, так і колеги художника.

Невипадково відкриття виставки відбулося в цей прекрасний день. Саме цього знаменитого дня митець відзначав своє 80-річчя. Привітати майстра з ювілеєм та відкриттям персональної виставки прийшли професорсько-викладацький склад вишу, студенти, колектив бібліотеки університету, друзі, колеги та всі поціновувачі мистецтва.  

Автор народився в Приазовському краї, який оспівує у своїх творах. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі та Українському поліграфічному інституті імені Івана Федорова. З 1984 року Анатолій Іванович – член Національної Спілки художників України. Митець завжди бере активну участь у вітчизняних художніх виставках, яких на його рахунку вже понад 80. Його роботи знаходяться у приватних колекціях України та за її межами, зокрема, в Канаді, США, Італії, Німеччині.

У музеях міст Маріуполя, Чернігова, Миколаєва та Кагарлика зберігаються твори талановитого майстра, який мріяв стати співаком, маючи від природи рідкісний тенор, та співає про рідний край, майстерно володіючи пензлем і фарбами.

    З теплими вітальними словами до ювіляра та гостей зустрічі звернувся ректор вишу Віктор Коцур. Він поділився враженнями від чудових робіт, що манять барвистістю,  красою та випромінюють тепло і зазначив,  що виставка – це вагома мистецька подія для університету. Також подякував майстру за його творчість і нагородив медаллю Григорія Сковороди та пам’ятним знаком університету. До вітальних слів долучився талановитий переяславський художник, «учень» Анатолія Івановича – Юрій Шкарупін. Він побажав  ювілярові міцного здоров’я,  подальшого зростання та нових цікавих робіт.

Теплі слова на адресу автора надійшли від директора бібліотеки вишу Ольги Шкири, члена Національної Спілки художників України, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Романа Мотузка, художниці, члена Спілки дизайнерів України, викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання  Ольги Стрілець, а також студентів.  

Під час бесіди художник зізнався, що перед написання картини він милується  природою і прагне відобразити на полотні її настрій і стан. Майстер оспівує красу повсякденних і скромних пейзажних мотивів. Він здатний перетворити знайомий мотив на частку іншого світу – прекрасного, затишного, загадкового. Художника ніколи не приваблює зовнішня краса. Він прагне розкрити красу природи внутрішню, що таїть в собі невичерпне джерело глибоких почуттів і настрою.

Дивлячись на картини художника, захоплюєшся його вмінням передавати тонкі нюанси багатства природи. У його роботах відчувається гармонія між людиною і природою. При цьому, жодна робота не схожа за кольором і  фарбами, що переходять з полотна на полотно. В цьому вся краса і унікальність його робіт.

Для багатьох шанувальників образотворчого мистецтва цей вернісаж став справжнім відкриттям ще однієї творчої грані митця. Наприкінці презентації Анатолій Шарій подякував усім за увагу та закликав ростити сучасну молодь на прикладах елітарного мистецтва в живописі.

Ольга Науменко,
фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу
Фото – Віктора Сокола

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.