Експерт розповів, чому дорожчає долар

0
1293

На аукціоні Національний банк продав $55 млн за курсом 27,05 грн за долар. Це задовольнило 87% заявок. Попри те, що регулятор продавав валюту, офіційний курс гривні зріс з 27,02 грн за долар у п’ятницю, 6 січня, до 27,25 грн. У подальшому гривня і далі знецінюватиметься. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

“Національний банк не ставить за мету зміцнити гривню. Девальвація йому на руку. За її рахунок латають дірки в бюджеті. Влітку, коли гривня почала зміцнюватися, регулятор вийшов з інтервенціями і не дав курсу зміцнитися. Він приводить курс національної валюти до тих показників, які забезпечать необхідні надходження до бюджету в гривні. Зараз бюджет зріс, а економіка – ні”, – каже експерт.

За його словами, гривню і далі опускатимуть до тих показників, які забезпечать бюджету необхідний гривневий дохід. Крім цього, на курс гривні тиснуть сезонні фактори.

“Сезонні чинники лише збільшують амплітуду коливань гривні. Зараз вони несприятливі. Триває закупівля енергоносіїв. На зовнішніх ринках нестабільна ситуація. Це посилює тренд на девальвацію. Свою роль зіграла націоналізація Приватбанку. Люди почали забирати кошти з банку. З ними пішли на валютний ринок”, – говорить Олексій Кущ.

Автор: Анна Родічкіна

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.