Штайнмаєр розраховує, що обмін полоненими на Донбасі відбудеться до Різдва

0
694

Передрук: DW.COM

Міністр закордонних справ Німеччини та чинний голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив впевненість, що до Різдва обмін полоненими між сторонами конфлікту на Донбасі відбудеться. “Це стало б більше ніж проблиском”, – сказав Штайнмаєр в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke. Фрагменти інтерв’ю в неділю, 4 грудня, оприлюднені на сайтах видань групи.

При цьому Штайнмаєр вказав на застій в реалізації мінських домовленостей. “Сторони конфлікту буквально зариваються в своїх окопах”, – сказав Штайнмаєр, маючи на увазі позиції сторін на переговорах. “Режим припинення вогню і надалі порушується, у вирішенні великих політичних питань ми також далеко не просунулися”, – наголосив міністр.

Така ситуація, за його словами, дозволяє говорити, що втілення мінських домовленостей є “аж ніяк не задовільним” і не можна ставити питання про послаблення санкцій проти Росії. “Коли будуть здійснені помітні кроки в реалізації мінських домовленостей, тоді можна буде поміркувати про відповідні зміни щодо санкцій”, – вказав Штайнмаєр.

Анексію Криму чинний голова ОБСЄ назвав “порушенням міжнародного права” та “нашого європейського мирного порядку”. “Ми не визнаємо включення Криму до складу території Росії”, – наголосив Штайнмаєр.

Тема врегулювання конфлікту на Донбасі буде однією з провідних під час щорічної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ, яка запланована на 8-9 грудня в Гамбурзі. Німеччина упродовж 2016 року головує в ОБСЄ.

Автор Віталій Дубенський

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.