Де діють українські миротворці: у МОУ розповіли про контингент і операції

0
1294
На сьогодні 338 військовослужбовців Збройних сил України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, у тому числі під егідою ООН та НАТО.

Про це заявив під час брифінгу у прес-центрі МОУ у Києві тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України полковник Валентин Левчик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На цей час 338 військовослужбовців Збройних сил України беруть участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки як під приводом ООН та НАТО, так і у складі спільних миротворчих сил», – сказав він.

За словами полковника, на сьогодні на постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.

Зокрема, з 2012 року український інженерний підрозділ несе службу у Косово (Республіка Сербія). Загальна чисельність – 40 осіб, місце дислокації – військова база «Маршал Де Латре де Тасіньї». Цей національний контингент ЗС України виконує завдання у складі групи логістичної підтримки під безпосереднім керівництвом командувача КФОР.

Ще один національний військовий контингент – 18-й окремий вертолітний загін – з березня 2012 року дислокується на Африканському контингенті та входить до складу Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Загальна чисельність – 250 осіб. Підрозділ має на озброєнні 4 бойові вертольоти Мі-24, 4 транспортні вертольоти Мі-8, автомобільну та спеціальну техніку. Місце дислокації – аеродром Гома та аеродром Бені. Контингент виконує завдання в інтересах військової місії ООН, залучається до вантажних перевезень, медичного транспортування та пошуково-рятувальних операцій, а також, за необхідності, надає вогневу підтримку наземним силам ООН.

Крім того, українські військовослужбовці представлені в інших миротворчих та безпекових місіях. Серед них: Тренувально-дорадча місія НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані (11 осіб), Місія ООН зі стабілізації у ДРК (13 осіб), Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Південному Судані (4 особи), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (6 осіб), сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (2 особи).

Ще 10 українських військових спостерігачів несуть службу у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова.

Водночас в МОУ поінформували, що на запрошення секретаріату ООН оборонним відомством вже прийнято рішення щодо участі українських військовослужбовців у складі Багатопрофільної інтегрованої стабілізаційної Місії ООН в Малі (офіцер штабу та військовий спостерігач). Також до кінця року до складу Місії НАТО «Рішуча підтримка» в Афганістані буде направлено 16 українських військовослужбовців та 2 мінно-пошукові собаки.

Левчик також зазначив, що в ЗСУ триває активна робота щодо відбору та підготовки жінок-військовослужбовців з подальшим направленням до складу міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки на посади офіцерів штабу та радників з гендерних питань.

Як відомо, 15 липня в Україні відзначається День українських миротворців.

За час участі Збройних сил України в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, починаючи з 1992 року більше 44 тис. військовослужбовців ЗСУ взяли участь у понад 26 міжнародних миротворчих операціях з підтримання миру і безпеки.

У рамках застосування Збройних сил України було проведено транспортування повітряним, морським та сухопутним транспортом близько 86 тис. військовослужбовців. У місіях виконано більше 54 тис. вильотів літаків та вертольотів.

З 1992 року 54 українських військовослужбовців загинули під час участі в міжнародних операціях з підтримки миру та безпеки.

Джерело

 

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.