Опубліковано рейтинг захищеності месенджерів

0
1720

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International склала рейтинг захищеності месенджерів. Так, до першої п’ятірки загального списку увійшли сервіси від Facebook (Messenger, WhatsApp), Apple (iMessage, FaceTime), Google (Hangouts, Allo, Duo), Telegram (Telegram Messenger) і Line (Line Messenger). На останніх позиціях – продукти від Tencent (QQ, WeChat), Snapchat і Blackberry (Blackberry Messenger), повідомляє Корреспондент.net.

Для проведення дослідження правозахисники попросили у компаній стандарти шифрування месенджерів, а також інформацію про внутрішню політику щодо забезпечення конфіденційності передачі даних. Також зверталася увага на юридичну позицію компанії, зокрема ставлення власників до порушення правил конфіденційності листування. Найвищу оцінку за даним критерієм отримали Telegram і Microsoft. Найменша кількість балів у Viber, Snapchat, Line і Blackberry.

За критерієм end-to-end шифрування (коли один пристрій безпосередньо передає інформацію до іншого пристрою без участі посередника) правозахисники відзначили месенджери WhatsApp, iMessage, FaceTime, Viber, Duo і Line. У Telegram, Hangouts, Allo і KakaoTalk така опція встановлена, проте вона не використовується за замовчуванням. У Blackberry Messenger таке шифрування можна використовувати тільки за окрему плату. А в Messenger, Skype і Snapchat такої опції і зовсім немає.

У рейтинг Amnesty International увійшли 11 компаній. Фото: amnesty.org

Ще одним критерієм стало ставлення компаній до вимог влади про розкриття інформації користувачів. Всі компанії, крім Tencent (Blackberry), заявили, що не будуть розшифровувати повідомлення за запитом влади. Водночас найбільш відкрита політика в цьому питанні у Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, FaceTime, месенджерів Google (Hangouts, Allo і Duo), Skype і Snapchat.

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.