Юрій Павлушко розлучився із дружиною, щоб привласнити 30 га землі громади, як це можливо? Схематоз!

1
4867
Юрій Павлушко за плечима емлема аграрної партії, що здулася. Тепер він у партії "За Майбутнє"

Історія кохання з вигідним кінцем або як депутат Київської обласної ради (фракція «За Майбутнє», до того лідер аграрної партії в Переяслав-Хмельницькому районі), розриваючи шлюб зі своєю дружиною раптово став власником колективних земель громади.

Ось вже як 30 років в нашій незалежній країні накопичення підприємцями первісного капіталу відбувається різними шляхами, як законними, так і, правду кажучи, не дуже. Наприклад, щоб мати необхідну базу для виробництва, відбувається шахрайське відчуження державних земель, вилучення особистих наділів селян, узурпація селянської власності тощо. Правда, як саме стається так, що колись спільна для користування земля селян вмить опиняється у власності конкретної людини до тепер була «великою таємницею».

І лише уважним активним громадянам іноді вдається розгадати моменти цієї таємниці і побачити за нею більше – корупційні схеми землевласників і чиновників. Про одну з таких, щей  переплетеною ниткою кохання, йтиметься у цій статті. Отже, латифундист Студениківської громади Бориспільского району Київської області – Юрій Іванович Павлушко є  тим хто багато років працює над накопиченням земельних ділянок  задля особистого збагачення. Ще до офіційного відкриття ринку землі  він у різні способи, у тому числі недоброчесні, став власником 115 земельних паїв у колишніх Переяслав-Хмельницькому та Яготинському районах. І це лише ті землі, які офіційно зазначені ним особисто в податковій декларації про майновий стан і доходи за останні роки звітування.

Усе нажите майно Юрій Павлушко багато років поспіль поділяв зі своєю дружиною Тетяною, 29 липня 2021 року, Юрій Іванович програв справу в Верховному суді України. Що ж сталося?

У липні 2014 року жружина Юрія Павлушко звернулася до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області та просила здійснити поділ майна подружжя в процесі розлучення.

(Але в декларацію Палушко продовжує вказувати наприклад за 2019 рік за дружину Павлушко Тетяну Костянтинівну, як дружину, хоча по документах розлучилися вони ще у 2014 році).

 І відразу сторони дійшли до мирової угоди. Тетяні Костянтинівні відійшло все майно, починаючи від матрасів, диванів, меблів, найрізноманітнішної техніки для дому до автомобілів, а Юрію Івановичу суд присудив земельні ділянки розміром 30 гектарів. Але якщо Ви подумали, що все справедливо, то не поспішайте. Бо виявляється, земельні ділянки до цього моменту були у колективній власності на землю Колективного сільськогосподарського підприємства імені Леніна, с. Соснова Переяслав-Хмельницького району Київської області.

Отже, можемо собі тільки уявити, як суддя «пожалів» Павлушка у його історії кохання, що відпустив йому землі колишнього колгоспу, що дотепер мають бути комунальною власністю жителів Студениківської ОТГ. Суд пішов далі і в цьому рішенні у справі поділу майна сім’ї  Павлушків наступним пунктом позбавляє громадян права розпоряджатися цими земельними ділянками.

Цитата з рішення суду: «Скасовано Державний акт на право колективної власності на землю серії КВ, зареєстрований у Книзі записів державних актів на право колективної власності  на землю за №19 від 18 березня 1996 року». І як наслідок такої щедрості судді, держреєстратор відразу ж зареєстрував право власності на Юрія Павлушка.

Допоки одні в АТО Павлушко через суд їх землю собі..

Отак фіктивно розлучаєшся із дружиною, і хату сусіда суддя в своєму рішенні віддає тобі…
А в селі Соснова ще хтось вірить, що Павлушко чесно мільярди свої заробив?

Нині про корумпованість українських судів (а про Переяславський тим паче) тільки лінивий не складає легенди,  але таке рішення, мабуть могло статися лише в найбільш корумпованому суді світу. Більш того, суддя, який виніс таке рішення, наразі очолює районний суд.

Все б було тихо-мирно та могло залишитися “Великою таємницею», бо хто ж цікавився приватними справами розлучень громадян у буремний 2014 рік, і хто міг подумати, що розривання шлюбу – це не тільки втрата для людей кохання, але й корислива нажива через здійснену корупційну схему.

Але ця історія має завершитися все ж щасливо для простих жителів громади. Тому, вже 2021 році була подана апеляція на це рішення до Київського апеляційного суду, де його Постановою було скасовано це ганебне рішення.

Скаргу в апеляцію подала жителька села Соснова, і суд Апеляції скасував видачу землі Павлушку Переяславським судом

І, згодом, Верховний суд України це скасування підтримав.

Лише з відкритих даних можна підсумувати, що Студениківська ОТГ недоотримувала за оренду землі від 2 до 4 мільйонів гривень. Активні громадяни мають простежити, щоб їхнє спільне майно було їм повернуте, земельні ділянки належно використовувалися орендарями згідно з чинним законодавством України,  а громада отримувала за це дивіденди і, відповідно, якісно покращувався рівень життя всіх її жителів.

Нагадаємо, що на даний момент, Юрій Іванович достатньо впливовий депутат Київської обласної ради, входить до правлячої коаліції. Попередні свої каденції був депутатом Переяслав-Хмельницької районної ради.

Віра Любченко.

- Реклама -

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.