Заступник міністра порадив, де зберігати гроші

0
963

Українці часто не враховують ризики неповернення грошей. Навіть обираючи, куди покласти гроші на депозит, звертають увагу на вищі відсотки. А не на якість банків. Про це Gazeta.ua розповів заступник міністра фінансів Юрій Буца.

“Матрац – найбільш збитковий варіант зберігання грошей. Населення тримає заощадження в доларах, бо в Україні всі звикли, що курс тільки росте вверх. Зараз немає жодного чинника, щоб у майбутньому курс мінявся так драматично, як протягом останніх років. Тому будь-яка інвестиція у готівкову валюту ризикована”, – каже Юрій Буца.

По надійності першими йдуть державні облігації. На другому місці – депозити в банках.

“Основна перевага облігацій – 100% гарантія повернення грошей. Дефолту по внутрішнім облігаціям в Україні ніколи не було. Зараз облігації розміщуються зі ставками від 14 до 15 відсотків. Це гарантована дохідність, яку держава завжди платить”, – додав заступник міністра фінансів.

Купувати облігації на тисячу гривень невигідно. Бо щомісяця слід сплачувати за послуги депозитарній установі.

“Я думаю, що враховуючи вартість обслуговування, інвестувати менше 50 тисяч гривень в облігації не буде мати економічного сенсу. Щоб облігації стали доступнішими для населення, треба робити трохи інший інструмент. З меншими номіналами та дешевшими витратами по транзакціях. У деяких країнах Європи облігації можна купити онлайн. Запустили спеціальну платіжну систему, яка дає можливість купувати державні облігації через рахунок мобільного оператора. Такі речі ми теж обговорюємо. Це зробить облігації більш доступними для населення”, – говорить Юрій Буца.

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.