“Був ультиматум”: Турчинов розповів про плани РФ штурмувати всі українські військові частини в Криму у 2014 році

0
263

“Ввечері першого березня до мене приїжджають керівники Міноборони і Генштабу. Кажуть, що ГШ РФ передав ультиматум до 24:00 всім українським військовим у Криму скласти зброю і здатися, інакше вони починають штурм всіх місць дислокації наших в/ч в Криму. Сили не рівні, – каже міністр, – вони у багато разів перевершують нас у чисельності, озброєнні і підготовці, при цьому їх активно підтримує значна частина отруєного російською пропагандою населення Криму. Потрібно на політичному рівні спробувати не допустити захоплення наших позицій”, – розповів секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов в інтерв’ю Цензор.НЕТ, пише УНІАН.

За його словами, після цього він доручив зв’язківцям з’єднати його з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Але, як і попереджав Наришкін, з ним в Кремлі не з’єднують. Тоді доручаю знайти Наришкіна. З’єднують. Намагаюся говорити, щоб не було чути в голосі хвилювання: “Ми отримали ультиматум вашого генштабу. Передайте Путіну, я дав команду в разі штурму вести вогонь на поразку. Вся кров буде на вас, як на агресорі, і ви для всього світу будете військовими злочинцями, відповідальними за тисячі смертей”. Наришкін пообіцяв все це передати Путіну”, – розповів секретар РНБО.

Разом з тим Турчинов зазначив, що в якійсь мірі блефував, оскільки реально розумів, що його команду виконають далеко не всі військовослужбовці ЗСУ в Криму.

“При цьому, вони добре знали наше реальне становище. Але інших варіантів у мене не було. Вони скасували штурм, і ми отримали життєво важливий для нас додатковий час”, – додав секретар РНБО.

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ