За тиждень в Україні ліквідували понад 10 тисяч ФОПів

0
466

За останній тиждень кількість приватних підприємців скоротилася на 10,85 тисяч.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot.

Така тенденція спостерігається з 27 грудня, відколи президент підписав зміни до законодавства щодо роботи ФОП.

“Ще до того, як закон вступив в дію, ми можемо спостерігати масове закриття ФОП. Ми продовжимо слідкувати за ситуацією, остаточну картину можна буде побачити лише через кілька місяців”, – розповідає Олексій Іванкін, засновник OpenDataBot.

Як наголошується, айбільша кількість закритих ФОП – в Київській області (1401). Далі йде Харків (1 368) та Дніпропетровськ (980), найменша активність спостерігається в Тернопільській (206) та Волинській (217) областях.

Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів, зокрема другої та третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли у певному періоді мав прибуток, то сплачував 5% податок та ЄСВ. Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати не було необхідності.Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.

Нововведення ще до почату дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не постійно – так званих “сплячих ФОПів”

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.