З настанням теплої сухої погоди до пожежно-рятувальної служби області все частіше надходять повідомлення про загорання сухої трави на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей. Намагаючись навести лад на присадибних ділянках горе-господарі спалюють сміття, залишки торішнього листя та трави.
Так, за минулу добу в Київській області було зареєстровано 18 випадків загорання трави та сміття на загальній площі більше 15 га повідомляє ГУ ДСНС України у Київській області. Загорання виникали у Вишгородському, Броварському, Таращанському, Ставищанському, Обухівському, Києво-Святошинському, Макарівському, Іванківському районах та місті Ірпінь. На приборкання пожеж особовим складом негайно були подані водяні стволи та використано обладнання для механічного гасіння трав’яного настилу. Завдяки швидким діям рятувальників пожежі було ліквідовано в найкоротший термін і не допущено розповсюдження вогню.
Для виникнення пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, а локалізувати загорання та погасити пожежу сухої трави на відкритих територіях, як свідчить практика, не просто, оскільки швидкість поширення вогню – висока, особливо у суху, вітряну погоду. Полум’ям знищується родючий шар ґрунту. Разом з повітрям у легені уривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом з димом – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні речовини, що виділяються в процесі горіння, зокрема сполуки свинцю, ртуті і інших важких металів. Тому людям варто замислитись на скільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.