Монетизація субсидій

0
5233

З 1 січня в Україні запроваджують монетизацію субсидій. Вона пройде у три етапи. З нового року монетизація торкнеться тих, хто звернеться за субсидією вперше. З травня – тих, хто отримує субсидію багато років, а з жовтня має запрацювати повномасштабна монетизація.

Чим монетизація вигідна субсидіантам?

Вони, як твердять у Міністерстві соцполітики, зможуть всю суму зекономлених коштів отримати на руки і використати їх на свій розсуд. Торік в опалювальний період, за даними Мінсоцполітики, в Україні зекономило субсидії 20% домогосподарств. Серед них були і такі, хто зекономив 1-5 тис. грн. Але згідно з нормами, які діяли досі, вони за економію субсидій могли отримати «премію» лише у сумі, що еквівалентна вартості 100 куб. газу, тобто, не більше 700 грн.

Тепер після запровадження монетизації люди, що зекономили субсидії, зможуть отримати всю суму і використати її на власний розсуд. Це, на думку, урядовців, буде реальним стимулом до економії енергоресурсів.

Чи виграють від цього постачальники послуг ЖКГ?

У Мінсоцполітики вважають, що так, бо надання субсидій у грошовій формі дозволить їм вчасно отримувати компенсацію за надані послуги і уникнути утворення заборгованості за послуги ЖКГ, принаймні серед тих громадян, яким призначено субсидію.

Чи потрібно субсидіантам повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій, як повідомляє «Урядовий портал», обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні не потрібно поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.

Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?

В Ощадбанк йти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію, автоматично відкриють персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлові субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто, кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Як відбуватиметься оплата комунальних послуг?

Оплата проходитиме автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для Ощадбанку онлайн-платіжку субсидіанта і банк перераховуватиме їм субсидію. І відразу повідомить субсидіанта SMS-повідомленням, скільки йому залишилося заплатити за комуналку.

Для одержувачів субсидій будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.

Чому гроші не роздадуть людям, яким призначено субсидії, на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з Нафтогазом за куплений газ.

Коли можна забрати зекономлені кошти?

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перерахують на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк. Усі зекономлені кошти громадяни зможуть зняти і використати на власний розсуд.

Джерело

- Реклама -

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.